середа, 6 квітня 2016 р.

Відношення та його властивості, урок математики у 6 класі

            Урок №                          Відношення та його властивості
            Мета уроку: сформувати в учнів поняття про відношення, розглянути основну властивість відношення і навчити правильно застосовувати її під час розв’язування задач; розвивати логічне мислення, пам’ять, формувати культуру письмових та усних обчислень, комунікативні компетентності; виховувати наполегливість.
Очікувані результати: учні повинні формулювати означення відношення, знаходити відношення чисел і величин, використовувати основну властивість відношення до розв’язування задач.
Обладнання та наочність: підручник, роздавальний матеріал, презентація
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
I. Організаційний етап
▪ Привітання
▪ Перевірка готовності учнів та кабінету до уроку
■ II. Аналіз контрольної роботи
Оголосити результати контрольної роботи, проаналізувати типові помилки, яких припустились учні під час її виконання, опрацювати завдання, аналогічні тим, де є помилки.
■ IІІ. Актуалізація опорних знань
▪ Фронтальне опитування за технологією «Мікрофон»
1. Як називають числа при діленні?
2. Як визначити, у скільки разів одне число більше від іншого?
3. Як знайти, яку частину від числа а становить число в ?
4. Чи зміниться частка від ділення двох чисел, якщо ділене і дільник збільшити в  п разів?
■ ІV. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
▪ Оголошення теми уроку та що вивчається в цьому розділі.
▪ Формулювання разом із учнями мети й завдань уроку
▪ Мотивація навчальної діяльності
Термін відношення має кілька значень. Цим словом називають стосунки між людьми, ставлення до когось, причетність до чогось і т. ін.
           У сучасній математиці так називають різні співвідношення, говорячи , наприклад, про відношення рівності, відношення тотожності, нерівності, паралельності, перпендикулярності, подібності  тощо. Існує спеціальна теорія відношень, в якій досліджуються відношення рефлексивні, симетричні, транзитивні, відношення еквівалентності, порядку.
         У 6-му класі словом відношення називають тільки частку від ділення двох чисел, тому часто вважають, що відношення і частка – слова синоніми, тобто різні назви одного й того ж поняття.
        Приклади: Працюючи з мапою на уроках географії, вам доводилось бачити запис на зразок М 1:10000. Що означає цей запис? Розв’язуючи задачі на ділення, часто доводиться шукати відповіді на запитання, у скільки разів одне з чисел більше від іншого або яку частину одного з чисел становить інше. Відповідь є результатом ділення двох величин часткою двох чисел. Але є ще одна назва результату ділення — відношення.
■ V. Засвоєння нових знань         План викладання нового матеріалу
1. Поняття відношення.
2. Основна властивість відношення.
3. Масштаб.
▪ Робота з підручником §12
▪ Бесіда
1. Що називають відношенням двох чисел? Що воно показує?
2. Як дізнатися, яку частину перше число  становить від другого числа?
3. Як дізнатися, у скільки разів перше число більше за друге?
4. Що таке відношення однойменних величин? (значення відношення однойменних величин є число без найменування)
5. Що таке відношення різнойменних величин?(значення відношення різнойменних величин є новою величиною, найменування якої відрізняється від найменувань даних величин)
6. У чому полягає основна властивість відношення?
7. Що таке масштаб?
■ VI. Первинне закріплення знань
▪ Виконання усних вправ
1. Знайдіть відношення:
а) 20 до 4;        б) 15 до 30;     в) 0,5 до 2;   г) 0,1 до 1;  в) 17 до 3.  
Що показує кожне з поданих відношень?
2. Назвіть два числа, відношення яких дорівнює:
а) 5;                  б) ;               в) .
3. Чи правильно, що відношення 25 до 100 дорівнює 4?
▪ Робота учнів біля дошки
Підручник №534, 536, 538, 541
Дидактичні матеріали
▪ Робота за картками експрес-контроль
■ VII. Підбиття підсумків уроку
▪ Запитання до класу
1. Що називають відношенням двох чисел?
2. Що показує відношення двох чисел?
3. Як дізнатися, яку частину одного числа становить інше число?
4. Як дізнатися, у скільки разів одне число більше від іншого?
VІІI. Домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання
1.Опрацювати § 12
2.Виконати №526, 528, 535
   3.Повторення №550




Немає коментарів:

Дописати коментар